Obniżka! POD GOŁYM NIEBEM.ŻYJ W RYTMIE NATURY

POD GOŁYM NIEBEM.ŻYJ W RYTMIE NATURY

9788324071807

  • Kod wew.: 046160
  • Autor: TORGEBY F.M.
  • Wydawnictwo: ZNAK
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 192
  • Oprawa: TWARDA
  • Wymiary:165X220
  • ISBN: 978-83-240-7180-7
  • Kod EAN: 9788324071807

Więcej szczegółów

14 Szt.

34,90 zł brutto

-15,09 zł

49,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

NATURA CZEKA NA CIEBIE ZA PROGIEM – MUSISZ TYLKO OTWORZYĆ DRZWI!
Wierzę w spanie pod gołym niebem, w otoczeniu gałęzi, w ciemności i chłodzie. Lubię leżeć na plecach, patrzeć w gwiazdy i obserwować własny oddech snujący się przed oczami jak gęsta mgła. Gdy otacza nas nieskończoność, dzieje się w nas coś niezwykłego.

Kiedy poważna kontuzja przerwała karierę szwedzkiego biegacza Markusa Torgeby’ego, zdecydował się na radykalny krok – porzucił stresujące miejskie życie i zamieszkał… pod gołym niebem. Przez cztery lata prowadził pustelnicze życie w jämtlandzkiej puszczy, w pełnej harmonii z przyrodą i samym sobą. Natura jest bowiem dla Markusa domem i źródłem życiowej filozofii, którą autor dzieli się z innymi.

Pod gołym niebem to jego wyjątkowa opowieść o budowaniu więzi z otaczającym nas światem, powrocie do korzeni i uzdrawiającej mocy rzemiosła. To także przewodnik po życiu w rytmie natury niezależnie od miejsca zamieszkania – nawet w samym sercu miejskiej dżungli.

Jak spędzić noc pod gwiazdami w środku miasta?
Dlaczego warto częściej spać przy otwartym oknie i chodzić bez butów?
Gdzie i jak najlepiej rozpalić ognisko? Czym żywić się w lesie i jak szukać jadalnych roślin?
Trzymasz w ręku bezkresne źródło porad i codziennej inspiracji zarówno dla doświadczonych miłośników dzikiej natury, jak i początkujących poszukiwaczy przygód – z pierwszej ręki, bo od kogoś, kto poznał las od ściółki aż po korony drzew.

Książka zawiera wyjątkowe zdjęcia i ilustracje autorstwa Fridy Torgeby.
Markus Torgeby – szwedzki maratończyk. Jego obiecującą karierę przerwała nagła kontuzja, która spowodowała życiowy kryzys. Cztery lata samotnego życia w namiocie w jämtlandzkim lesie pozwoliły mu odzyskać spokój ducha i równowagę. Dziś Markus jest ekspertem od dzikiej przyrody. Spotyka się z czytelnikami, buduje domy i łóżka pod gołym niebem, prowadzi warsztaty w korporacjach. Jego autobiografia Löparens hjärta („Serce biegacza”) sprzedała się w Szwecji w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy i została przetłumaczona na pół tuzina języków.